Dostihová stáj

Pardubická sobota v modro-žluté

Northerly Wind se vítězně vrátil

Pětiletý hnědák Northerly Wind si dal od dostihů roční pauzu. Loni naposled startoval ve Francii, kde měl pád a čekalo ho několik měsíců zotavení, aby se opět mohl vrátit na dostihovou dráhu. Při obnovené premiéře si ovšem počínal suverénně jen několik chvil byl na čele Pat’s Gold s Pavlem Složilem, ale poté převzal taktovku do svých rukou Jan Faltejsek v sedle reprezentanta stáje Dr. Charvát. Pole se natáhlo a svěřenec Pavla Tůmy dál uháněl za vítězstvím. V závěru se sice snažil o progres Linngar, ale marně. Northerly Wind se prosadil lehce o pět délek. V jedenáctém na startu na překážkách se potřetí prosadil. „Co k tomu říct. Důležité je, aby zůstal zdravý, jinak je to dobrý kůň. Ve Francii si skočil do nohou, proto delší dobu nestartoval,“ vysvětlil trenér Pavel Tůma. Tůma slaví osmé překážkové vítězství letošního roku a dostal se na třetí místo v šampionátu. Jan Faltejsek vyhrál letos počtvrté na pardubické dráze. Za druhým Linngarem doběhl třetí Teds Island, čtvrtá La Milla již ztrácela nesčetné délky, pětici nejlepších doplnil Eliáš.

 

Čistý hattrick Arkalona

Bylo to stejné jako v červnu a v srpnu. Krátce po startu posunul jezdec hnědáka Arkalona do čela, získal si několik délek k dobru, když byli koně za lesíkem, tak je nechal Arkalon k sobě přijít, poté se jim opět vzdálil. V úseku před cílovou rovinou se tentokrát k němu dotáhla Apas Rocka, ale Arkalon svůj čistý štít uhájil s náskokem tří délek. „Jsou s ním stále problémy, čeká na koně, potom se kroutí v cílové rovině. Důležité je, aby zůstal zdravý a nezkazit ho. Ještě to není rennpferd, jak říká žokej Filip Minařík, ale je to nejlepší kůň, na kterém jsem doma seděl, ale doma jsme všichni nejlepší,“ říkal s úsměvem na rtech Pavel Tůma, pro kterého to bylo druhé dnešní vítězství, stejně jako pro žokeje Jana Faltejska. Za druhou Apas Rockou už zela velká propast. Arkalon s Apas Rockou absolvovali vlastní dostih a Nick vyhrál souboj „zbytku světa“. Na čtvrtém místě doběhl Mansur a na pátém Engele.

 

Nejlepší koncovku měl Aztek

Další dramatický doběh mohli sledovat promrzlí diváci na pardubickém závodišti. Už to vypadalo, že se prosadí favorizovaný Roches Cross, ale lepší koncovku ukázal šestiletý ryzák Aztek, který byl u cílového mezníku o půl délky před favoritem. Aztek absolvoval šestý životní překážkový start a počtvrté vyhrál. „Doufal jsem, že se Aztek dnes prosadí, ale především se podařil průběh dostihu. Minule ve Velké Chuchli cválal na čele, a to on nemá rád. Dnes jsem říkal Jiřímu Kouskovi, aby čekal, co nejdéle to půjde a zvládl to na sto procent,“ byl spokojen trenér Tomáš Váňa, reprezentanta stáje Dr. Charváta připravuje. „Uvidíme, jak se domluvíme s majitelem, možná bych s ním ještě přes zimu počkal a potom bych s ním do zahraničí vyrazil, ale nyní na podzim máme velmi dobrou formu,“ doplnil trenér. Od startu dostihu byla nejaktivnější Terapena, ale té v závěrečné fázi došly síly a doběhla na pátém místě. Poslední kilometr se odehrával pod taktovkou Roches Crosse, kterému klimatické podmínky mohly vyhovovat. O odstupem osmi délek na třetím místě dokončila Flower of Love a čtvrté místo bere Wicker Stone. Zklamáním byl výkon z Francie dovezeného Duc d’Oudairies, který doběh uzavřel. Modrožluté barvy Dr. Charváta dnes zaznamenaly hattrick.

zdroj:www.galopp-reporter.cz

Zatím největší úspěch Trip to Rhodos

Česká dostihová veřejnost žije na přelomu září a října fascinována Velkou pardubickou.
U nás mají díky Pardubické překážkové dostihy velkou popularitu a sledovanost.

Ovšem skutečně pravým smyslem chovu anglického plnokrevníka je rychlost. A ta se měří v rovinových dostizích. Proto ve světě požívají rovinové dostihy podstatně vyšší reputaci než ty překážkové.

Podle mezinárodního ratingu je již několik let (určitě 3) nejlepším českým rovinovým koněm Trip to Rhodos.
Právě v sobotu 30. 9. běžel ve francouzském Chantilly nejprestižnější supervytrvalecký dostih na vzdálenost 4.100 m, nejvyšší kategorie GR1 – Prix Cadran.

V loňském a předloňském roce dokončil vždy na 4. místě. Letos dokončil na 3. pozici.
Podle oficiálních statistik Jockey Clubu Trip to Rhodos startoval celkem 29 krát, zvítězil 10 krát a 
14 krát se umístil.
Za svojí kariéru vyběhal doposud úctyhodných 7,094 milionu Kč.

Trip to Rhodose jsme koupili na aukci ročků v Deauville v roce 2010 za 40.000 EUR.

Jeho otec, Rail Link,  je vítězem dostihu Prix de l'Arc de Triomphe.

Otevřete si na: http://www.dostihyjc.cz/kun.php?ID=45060 záznamy dostihů tohoto skutečného hrdiny.

Pardubice 24. 6. 2017 - Arkalon, Nancy a Tzigane du Berlais

První dostih – Arkalon suverénně zvládl překážkový debut

Startér mávl červeným praporkem a okamžitě se na čele třináctilhlavého pole tříletých překážkářů objevil hnědák Arkalon, kterého pro Dr. Charváta připravuje Pavel Tůma. Arkalon si vypracoval náskok několika délek, který měl až na metu kilometr před cílem, kdy na něj zaútočila Lodgia Rock. Arkalon její atak bez problémů odrazil a lehce o tři délky pod Pavlem Kašným zvítězil. „Já to takto nemám rád, ten kůň je dobrý, ale stále prchá, i když je pravda, že tentokrát nástup soupeřky odrazil. Chtěl jsem, aby si jezdec na něj přišel v práci sednout, což Pavel udělal, stále to nebylo ono, ale ne z jeho strany,“ sděloval Pavel Tůma k letošnímu druhému překážkovému úspěchu. Na druhém místě procválala Lodgia Rock, třetí Arkanie už měla velkou ztrátu, čtvrtý debutoval francouzský rodák Spepo a pětici nejlepších doplnila Fanega Star. Třinácti účastníků dokončilo pouze sedm, již na druhé překážce měl problém Fly Filo Fly a zbytek byl zadržen.

 

Sedmý dostih – Nancy poprvé zvítězila

Souboje čtyřletých se zúčastnil pouze půltucet koní a první třetina se odehrála pod taktovkou hnědáka Turoni, který musel být po třetině dostihu zadržen. V dalším průběhu dostihu se na první místo dostala Nancy a bez velkých problémů si doběhla pro vítězství. Po zdolání posledního skoku ještě Pavel Složil mladší Nancy pobídl, ale záhy zjistit, že náskok je obrovský, tak v poklidu dokončil. Odchovankyně Jiří Charváta se na dostihové dráze představila popáté v kariéře, počtvrté absolvovala překážkový dostih a poprvé vyhrála. Pro trenéra Pavla Tůmu je to dnešní double a druhé letošní vítězství na českých drahách může slavit také žák Pavel Složil. Na druhém místě doběhla Tanečnice Lúčnice, třetí Loretis, čtvrtý Imphal a pátý Changing Guard.

 

Osmý dostih – Tzigane du Berlais potvrdil roli favorita

Šestiletý Tzigane du Berlais je trenérem Pavlem Tůmou hýčkán a opečováván, aby mohl v budoucnu ukázat své schopnosti. Z osmi účastníků předposledního dostihu měl Tzigane du Berlais nejvyšší průběžný handicap a na distanci 5200 metrů svou třídu potvrdil. Od startu byl na čele podle očekávání Mirax s Jaroslavem Myškou a Tzigane du Berlais se držel s Pavlem Složilem mladším nedaleko. Při výběhu na travnatý ovál už byl Tzigane mezi nejlepšími a závěru svou dominanci potvrdil. U cílového mezníku byl o více než tři délky před druhým Strettonem. Trenér Pavel Tůma v posledních metrech svého svěřence mohutně povzbuzoval a před předávání čestných cen svou radost příliš nedával najevo. „Dnes jsem tu měl tři koně a třikrát vyhráli, zítra mám v derby také tři koně, tak uvidíme, jak to dopadne, to může být daleko horší,“ říkal Pavel Tůma. „Tzigane je dobrý kůň, ale je potřeba ho nezničit a musíme si na něj počkat, mnozí mě tlačí do kvalifikace, ale má čas. Dneska mu pomohlo, že dráha byla přijatelná, kdyby mu to dunělo pod nohama, tak bych ho běhat nenechal.“ Za druhým Strettonem skončila na třetím místě Silk před Miraxem a Sheronem, který se vracel na dráhu, po dvaceti měsících.

zdroj: www.galopp-reporter.cz

Pozvánka na dostihové dny v areálu Hipodromu Most

Srdečně zveme všechny zákazníky, zaměstnance a přátele nejen naší společnosti, ale i dostihového sportu na dostihové dny a ostatní akce pořádané Hipodromem Most.

Seznam akcí na rok 2017: http://www.hipodrom.cz/cz/dostihy/index.html

Kam jste vlastně zváni: https://youtu.be/wYFZEm5bSKU

Trip To Rhodos po třetí vítězem Listed dostihu Premio Coppa D´Oro v Miláně.

záznam dostihu: http://webtv.awsteleippica.com/index.php/video/47298/corsa-03-galoppo-milano-280517

Trip To Rhodos bojoval o vítězství v dostihu na 3000 m s celkovou dotací 42.900 EUR s koněm z českého tréninku Shaywan. Ten sice proběhl cílem první, ale kvůli vytrvalému tísnění koně Trip To Rhodos v cílové rovině podala tamní Dostihová  komise protest proti výsledku a kůň Shaywan byl odsunut na druhé místo.

ROZHOVOR PREZIDENTA JOCKEY CLUBU JUDr. JIŘÍHO CHARVÁTA PRO HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

Myslíme si, že překážky jsou hlavní. Mnohem dražší je ale připuštění rovinovým plemeníkem, říká šéf Jockey Clubu

Jiří Charvát je úspěšný podnikatel ve strojírenství i majitel dostihové stáje.

V roli šéfa českého Jockey Clubu se nyní snaží zajistit dostihovému sportu vyšší příjmy ze sázek na koně. "Začínáme se prosazovat v noblesním prostředí rovinových dostihů," říká Charvát.

  

Ve firmě Jiřího Charváta ve Zbraslavicích se vyrábí hydraulika třeba pro traktory značky Zetor. Hned v těsném sousedství továrních hal dupou koně. Veteráni, kteří už mají odběháno a jsou tu na odpočinku.

Další své koně má majitel stáje Dr. Charvát a zároveň prezident Jockey Clubu ČR v tréninku jinde. Chloubou stáje je mimo jiné zřejmě nejlepší český dostihový kůň Trip to Rhodos. V rozhovoru pro HN Charvát popisuje především to, jak chce do dostihového sportu dostat víc peněz.


Jak jste se dostal ke koním?

Asi patnáct let to dělám. Od 90. let podnikám. Jsem menšinovým vlastníkem ve firmě Toshulin a Strojimport. Mojí hlavní podnikatelskou aktivitou jsou společnosti Charvát Group, které se věnují hydraulice, s 550 zaměstnanci a ročním obratem 1,2 miliardy korun.

Když jsem kupoval Toshulin, synovi bylo tehdy šest, jezdil jsem vždy přes týden do Hulína, doma byl jen o víkendech. Tehdejší manželka, dnes jsem podruhé ženatý, mi vyčítala, že se nestarám o děti. Tak ať aspoň koupím koně. Bydleli jsme v Kutné Hoře, sehnal jsem mapu a vyrazil do Kladrub. Tam jsem přišel do hospody a říkám: chlapi, já se nemůžu domů vrátit bez poníka. Koupili jsme tedy poníka, postavili první stáj. Poník byl malý, pěkný, ale smutný. Manželka na to: ty jsi úplně hloupý, nevíš, že kůň je stádové zvíře? Musíš mít koní víc. Tak jsme jeli kupovat normálního koně. Sedl jsem si na prvního a hned jsem se zřítil, doteď mám ruku sešroubovanou.

Když začnete mít nějaké koně, trenéři si vás hned najdou. Byl jsem v Pardubicích s Honzou Kazdou, který mi koně sháněl. Byl tam i trenér Havlíček a volá: Honzo, kde máš toho hňupa s penězi… Nebo jsem měl dlouho koně u Franty Holčáka. Volá: Jiříčku, nekoupíme koně? Tak jo, na sezonu jednoho koupíme. On na to: už ho mám. Tak mu říkám: to jsi nemusel tak rychle. On na to: Měl si říct rovnou, že nemáš peníze. Oni si vás zkrátka najdou.


Pomáhají koně nějak v byznysu?

Asi ani ne. Lidi jen říkají: když máš na ty koně, můžeš prodávat levněji. Víte, u nás může být prezidentem Jockey Clubu kdokoliv. V tradičním dostihovém světě je to však věc velké prestiže, kupříkladu prezidentem France Galop je baron Edouard de Rothschild.

Na co se letos před startem sezony těšíte?

Mám už některé kobyly v chovu, z nich hříbata, první už vyběhla loni, teď budou tříletá. Další dvouletá vyběhnou. Na to se těším moc.

 

Pro HN Michal Šenk 26. 3. 2017

 

tn_obrazek_39.jpg

tn_obrazek_38.jpg

tn_obrazek_37.jpg

Tribal Instinct

Scyris

Royal Mougins

Tisknout


Rychlý kontakt

CHARVÁT Group s.r.o.
Zbraslavice 394
285 21  ZBRASLAVICE

IČO: 27407667
DIČ: CZ 27407667

Tel.: +420 327 591 112
Mob.: +420 606 646 415
Fax: +420 327 591 429
E-mail:  

Mapa poboček Rakovník Ostrava Praha Brno Ústí nad Labem Plzeň Staré Město Zbraslavice Semily Opava Poděbrady České Budějovice

CHARVÁT HYKOM s.r.o.
Rakovník
Plzeňská 2726
269 01 Rakovník
Tel.: +420 313 515 923
Fax: +420 313 515 187
hykom@hykom.cz

CHARVÁT Group s.r.o.
Rakovník
Plzeňská 2726
269 01 Rakovník
Tel.: +420 727 927 585
rakovnik@charvat-chs.cz
CHARVÁT Group s.r.o.
Ostrava
Pohraniční 504/27
703 00 Ostrava-Vítkovice
Tel.: +420 595 953 253
Mob.: +420 724 726 069
Fax: +420 595 953 253
ostrava@charvat-chs.cz
CHARVÁT Group s.r.o.
Praha
Formanská 139
149 00 Praha 4 - Újezd
Tel.: +420 272 690 085
Mob.: +420 724 536 643
Fax: +420 272 690 085
praha@charvat-chs.cz
CHARVÁT Group s.r.o.
Brno
Olomoucká 77
627 00 Brno-Černovice
Tel.: 545217105
Mob.: +420 724 956 574
Fax: +420 545 217 105
brno@charvat-chs.cz
CHARVÁT Group s.r.o.
Ústí nad Labem
Přístavní 483/27
400 07 Ústí nad Labem
Tel.: +420 475 210 183
Mob.: +420 724 759 213
Fax: +420 475 210 183
ustinadlabem@charvat-chs.cz
CHARVÁT Group s.r.o.
Plzeň
Božkovské náměstí 17/21
Tel.: +420 377 420 046
Mob.: +420 724 118 997
Fax: +420 377 420 046
plzen@charvat-chs.cz
CHARVÁT Group s.r.o.
Staré Město
Velkomoravská 506
686 03 Staré Město
Tel.: +420 572 503 567
Mob.: +420 724 207 220
Fax: +420 572 503 567
staremesto@charvat-chs.cz
CHARVÁT Group s.r.o.
Zbraslavice
Zbraslavice 394
285 21 Zbraslavice
Tel.: +420 327 591 112
Fax: +420 327 591 429
charvat@charvat-chs.cz
CHARVÁT AXL, a.s.
Semily
ulice 3. května 800
513 01 Semily
Tel.: +420 481 654 111
Fax: +420 481 623 336
axl@axl.cz
AVHB Hydraulika s.r.o.
Opava
Podvihovská 12B
747 70 Opava-Komárov
Tel.: +420 553 625 408
Fax: +420 553 627 520
info@avhb.cz
CHARVÁT CTS a.s.
Poděbrady
Okřínek 53
290 01 Poděbrady
Tel.: +420 325 608 111
Fax: +420 325 653 097
info@cts-servis.cz
CHARVÁT Group s.r.o.
České Budějovice
Suchomelská 533
370 04 České Budějovice
Tel.: +420 739 476 099
ceskebudejovice@charvat-chs.cz