CHARVÁT Group s.r.o.
  • Úvod
  • Novinky
  • Ryzák First Of All vyhrál dramatické Gran Premio Merano!

Ryzák First Of All vyhrál dramatické Gran Premio Merano!

Sedmiletý ryzák First Of All ze stáje Dr. Charvát v neděli zvítězil v Gran Premio Merano. Svěřence trenéra Pavla Tůmy ve vrcholu italské překážkové sezony odjezdil Felix de Giles, který nahradil zraněného Jana Faltejska.

First Of All na trati pěti kilometrů naplnil papírové předpoklady a připsal na konto majitele Jiřího Charváta prémii 106 tisíc eur. Celkově si doběhl pro třinácté vítězství z devatenácti startů.

Osm z jedenácti účastníků letošního italského Gran Premio Merano přicestovalo pod Alpy z Česka. Po startu přešel na špici Andoins a nasadil velmi rychlé tempo. Druhý cválal další zástupce žluto-černých barev Gangster des Coddes a pozdější vítěz First Of All se brzy posunul na třetí příčku.

Jako první vypadl ze hry čtyřnásobný vítěz dostihu L’ Estran, který neustál doskok za velkým oxerem. Série velmi nepříjemných pádů však pokračovala. O několik okamžiků později udělal chybu Gangster des Coddes a při pádu s sebou strhl i stájového kolegu Andoinse. Za dalším skokem se neudržel Oleksandr Ryzhak v sedle Fly Filo Fly.

V té době se již ocitl v čele First Of All a začal se vzdalovat zbytku pole. Felix de Giles před zatočením do cílové roviny stále seděl v klidu a krátce se ohlédl na soupeře, kteří už naplno vyjížděli své koně. V závěru First Of All kontroloval situaci, zatímco druhou příčku vybojoval Ocean Life s Benoitem Claudicem a jeho tréninkový kolega Her Him uhájil čtvrté peníze.

„Je to další velký úspěch pro naši stáj,“ komentoval úspěch v Gran Premiu majitel Jiří Charvát. „Vyhráli jsme řadu velkých dostihů, Gran Premio ale do sbírky zatím chybělo. Teď ještě vyhrát Cenu Vítězného oblouku,“ dodal s nadsázkou majitel, jehož barvy v Meranu letos dominovaly.

„First of All ukázal, že je do Merana výborný, odvedl výbornou práci, stejně jako žokej de Giles. Velikou smůlu měl ale Jan Faltejsek, který dnes ještě zkoušel v Meranu jezdit, ale nakonec sám usoudil, že není natolik fit, aby v Gran Premiu úplně fit. Měli jsme štěstí, že v Meranu byl celkem náhodou Felix de Giles. Znal našeho koně z loňska a byl k dispozici, navíc k sobě s Faltejskem mají blízko, takže nebyl problém aby dostal všechny instrukce a výborně je uplatnil. Janu Faltejskovi patří ale za ten úspěch velký dík, má na něm určitě svůj podíl.“ Nedílnou součástí úspěšného týmu je samozřejmě také trenér Pavel Tůma. „Koně připravil výborně, jen mě mrzelo, že odešel s koněm po dostihu na doping a nezúčastnil se ceremoniálu,“ dodal majitel.

 

CHARVÁT Group s.r.o.
Zbraslavice 394
285 21 Zbraslavice

IČO: 27407667
DIČ: CZ 27407667

Telefon: +420 327 591 112
Mobil: +420 606 646 415
Fax: +420 327 591 429
E-mail: charvat@charvat-chs.cz

Mapa

Kontakty

CHARVÁT Group s.r.o.
Zbraslavice 394
285 21 Zbraslavice

Facebook